Aktualitet

"A ka mbërritur koha e Drejtësisë?", hap sot Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"A ka mbërritur koha e Drejtësisë?", hap sot

E ngadalta, e papërsosura dhe e dhimbshmja Reformë në Drejtësi ka nisur të japë rezultate konkrete. E këtij mendimi ishte ambasadorja amerikane Yuri Kim,  në eventin e djeshëm në kuadër të pesë vjetorit të miratimit të Reformës në Kuvend.

Pasi ka lënë pas pesëvjeçarin e vështirë që i rralloi magjistratët në sistem dhe e la vendin pa funksionin e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë për më se tre vite, sipas ambasadores Kim kjo është koha për të treguar se në sistemin e Drejtësisë do të mbizotërojë  drejtësia.

Kim foli dje para krerëve të institucioneve të Drejtësisë, diplomatëve dhe ministres Gjonaj edhe rreth tentativave për ta bllokuar reformën.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale,  print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH