Aktualitet

A duhet të largohet MEK nga Shqipëria? Ja si përgjigjet ambasadorja Yuri Kim

Shkruar nga Liberale
A duhet të largohet MEK nga Shqipëria? Ja si përgjigjet

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim është pyetur sot në një konferencë për mediat për zhvillimet e ditës së djeshme në kampin e muxhahedinëve në Manzë të Durrësit.

Gazetari: A duhet largohet MEK nga Shqipëria?

Yuri Kim: Është një vendim që duhet ta marrë qeveria shqiptare. Një gjë është shumë e qartë që ne mbështesim të drejtën e Shqipërisë për të zbatuar ligjet e saj në vendin e saj. Ka terma të caktuar që zbatohen për çdo mysafir dhe këto duhet të zbatohen prej tyre, duhet t'i respektojnë ato.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH