Aktualitet

A do të marrë fonde për fushatën PD-ja? Ja si reagon kreu i KQZ

Shkruar nga Liberale
A do të marrë fonde për fushatën PD-ja? Ja si reagon kreu i

Kryetari i Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Ilirian Celibashi, në një komunikim me gazetarët u pyet nëse Partia Demokratike do të marrë fonde për fushatën apo jo.

"Lidhur me atë nëse PD do të përfitojë fond, në fakt është vendim që do duhet ta marr dhe për të respektuar institucionin s’po e bëj publik vendimin. Parimi është që merr fonde ajo parti që a marrë pjesë në zgjedhjet pararendëse, ato të 2019, e dimë që PD nuk mori zgjedhje, por neni 180 ka përcaktuar që në referim do merren zgjedhjet sipas rastit, respektivisht të 2015 dhe 2017…", tha Celibashi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH