Aktualitet

A do të kemi sërish lirim të masave? Ja si përgjigjet Eugena Tomini

               Publikuar në : 13:09 - 20/04/20 liberale

Në deklaratën për mediat, shefja e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në ISHP, Eugena Tomini foli edhe për masat e ndërmarra kundër COVID19 në Shqipëri dhe si do të procedohet në ditët në vijim.

“Epidemia në Shqipëri ka qenë një epidemi e butë, në kuadrin e të dhënave epidemiologjike, sistemit shëndetësor, dhe elementët mbështetës. Masat e marra në kohë dhe angazhimi maksimal ka treguar që kjo epidemi është një epidemi e butë. Po ndjekim të njëjtën strategji kundrejt masave të marra dhe ndërkohë edhe lëshimit në proces në javët në vazhdim.”, u shpreh Tomini. /Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back