Aktualitet

A do e bëjë vaksinën kundër COVID-19? Ja si përgjigjet Basha

Shkruar nga Liberale
A do e bëjë vaksinën kundër COVID-19? Ja si përgjigjet

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka pohuar se do ta bëjë vaksinën kundër COVID-it, ndonëse ka kërkuar përgjigje nga qeveria se përse nuk ka marrë ende masa për sigurimin e vaksinës.

“Pyetja është ndryshe pse Shqipëria nuk ka marrë masa. Pa diskutim jo vetëm kaq, por publikisht do kërkoj që shqiptarët të vaksinohen. Pse Shqipëria nuk ka marrë masa për vaksinimin. Kryeministri dhe në këtë rrafsh e ka lënë Shqipërinë të fundit në rajon për sigurimin e vaksinës”, deklaroi Basha për gazetarët. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH