1

9 vjecari fitues i çmimit “Lexuesi më i mirë i bibliotekës”

               Publikuar në : 12:32 - 17/11/20 liberale

Sot dëshira për të lexuar, studiuar dhe punuar është tepër e vogël. Të pakët janë ata të cilët librin dhe dijen e konsiderojnë si dicka shumë të rëndësishme dhe jetike. Një prej këtyre është edhe 9 – vjecari Jamarbër Hoxha i cili ka fituar cmimin “Lexuesi më i mirë i bibliotekës” nga Panairi i Librit.

Dëshira dhe pasioni që ai ka pasur për librin e ka bërë që të jetë pranë tij që 15 muajsh andaj edhe prindërit e tij dhanë falenderimin e tij për cmimin që iu ofrua djalit të tyre si një mbështetje për të gjithë fëmijët e spektrit autik.

Jamarbër Hoxha doli në podium dhe mes emocioneve preku të gjithë me fjalën e tij: “Këtë çmim ia kushtoj mamit dhe fëmijëve me autizëm”./ Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back