Showbiz

69 vjeçarja në kërkim të dashurisë, mashtrohet dhe humb 250,000 dollarë

Shkruar nga Liberale
69 vjeçarja në kërkim të dashurisë, mashtrohet dhe

Laura Francis tha për DailyMail.com se një burrë me emrin David Hodge e kontaktoi atë në Facebook. Burri i tha asaj se ishte një kirurg në ushtri në një mision sekret për marinsat në Korenë e Veriut duke ndihmuar ushtarët që janë plagosur nga eksplozivët në luftë.

Ai i kishte thënë asaj se ish-gruaja e tij e kishte tradhtuar dhe pasi ishte në lidhje me një grua më të re, ai po kërkonte dikë më të pjekur. Françesku do t'i kalonte muajt e ardhshëm duke u njohur me këtë njeri mister me mesazhe dhe në Google Hangouts.

Ajo e përshkroi atë si simpatik, të pashëm dhe romantik. Ai i dërgonte shënime të përditshme dashurie dhe i këndonte këngë dashurie. Kur ai i tha asaj se po dashurohej me të, Françesku, i cili nuk ishte martuar kurrë, u godit shpejt duke rënë në dashuri dhe madje shpenzoi 10,000 dollarë për procedura të lezetshme të skulpturës, në mënyrë që ajo të dukej sa më e bukur për dashurinë e saj të re.

Disa javë në lidhjen e tyre të dashurisë, Hodge i kërkoi para Francis. Ai i tha asaj se nuk kishte akses në llogaritë e tij, por e siguroi atë pasi të dilte nga shërbimi se do t'ia kthente "çdo monedhë". Ai e udhëzoi atë që t'i dërgonte paratë përmes aplikacioneve të Bitcoin - ATM-të Coin Base dhe Coin Could Bitcoin.

Hera e parë ishte 5,500 dollarë për një iPhone të ri. Ai i tha asaj se kishte humbur celularin e tij gjatë një prej misioneve të tij të fshehta. Ndërsa priste që të vinte telefoni i tij i ri, i kërkoi asaj t'i dërgonte 7000 dollarë të tjera në mënyrë që të mund të vazhdonte të fliste me të në telefonat e mikut të tij derisa të vinte telefoni i tij i ri.

Paratë që ajo dërgonte ishin pjesë e trashëgimisë së vajzës së saj. Kur ajo shprehu dyshimet dhe madje filloi të vinte në dyshim qëllimet e tij, ai i dërgoi asaj një deklaratë bankare nga një bankë në Ohio që tregonte se kishte një bilanc prej 3 milionë dollarësh - që kishte një kuti postare të Chase Bank. Ai gjithashtu i tregoi asaj një marrëveshje pune nga marinsat dhe pasaportën e tij që ajo ndau me DailyMail.com.

Francis tha për DailyMail.com se ajo nuk e ndau romancën e saj me asnjë nga miqtë apo familjarët e saj, pasi ajo tha se Hodge e inkurajoi atë të priste derisa të ishin në gjendje të ndanin lajmin e lumtur të fejesës së tyre së bashku.

Vajza e Francit, e cila ishte skeptike për interesin e ri të dashurisë së nënës së saj - duke mos pasur idenë se nëna e saj i kishte dërguar tashmë mijëra dollarë mikut të saj të ri - e inkurajoi atë të shkonte në faqen Plenty of Fish.

Kur e bëri, ajo aty takoi një tjetër të huaj të pashëm, Robert Manguire.

Françis pa në profilin e tij se burri ishte një drejtues i një platforme nafte dhe jetonte në Los Anxhelos jo shumë larg vendit ku ajo banon - dhe u intrigua - vetëm kur mësoi se ai ishte nga Luiziana.

Ndërsa dyshja filloi të fliste më shpesh, Françis i tha Manguire se ajo ishte e dashuruar me një burrë tjetër, por dyshon se edhe ai mund ta gënjejë.

Manguire i tha Francis se mund ta ndihmonte atë të zgjidhte këtë, pasi ai kishte aftësinë të hakonte kompjuterë dhe e paralajmëroi Francisin se personi me të cilin ajo ishte e dashuruar po e mashtronte. David Hodge ishte me të vërtetë një njeri me emrin Dom. Nga dy mashtrimet në total 69 vjeçarja humbi 250 mijë dollarë.

Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH