Globi

‘Tërbohet’ moti/ Ky vend goditet nga një stuhi e fuqishëm, raportohet për viktima

Shkruar nga Liberale

Dy persona kanë vdekur dhe më shumë se 100,000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e stuhive që goditën bregun lindor të Australisë.

‘Tërbohet’ moti/ Ky vend goditet nga një stuhi e

Stuhia rrëzoi linjat e energjisë rreth Brisbane, ndërsa dëmet janë katastrofike.

Byroja Australiane e Meteorologjisë parashikon për sot, një tjetër valë të fortë stuhish me erëra të forta, breshër dhe reshje të dendura shiu.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH