Aktualitet

KURSI I KËMBIMIT/ Rritje e lehtë për Euron. Ja me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot, në tregun valutor

Shkruar nga Liberale

Sot, më 26 Dhjetor 2023, në tregun valutor monedhat e huaja kanë pësuar një rritje të lehtë krahasuar me njê ditë më parë.

Dollari amerikan blihet me 93.5 lekë dhe shitet me 94.6 lekë.

Euro blihet me 103 lekë dhe shitet 104 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.5 lekë, ndërsa në shitje me 109.8 lekë.

Paundi britanik blihet me 118.5lekë dhe shitet me 119.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë, ndërsa në shitje me 71.4 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH