Globi

Lukashenko: Armët bërthamore ruse në Bjellorusi ndodhen në gjendje të mirë

Shkruar nga Liberale
Lukashenko: Armët bërthamore ruse në Bjellorusi ndodhen në

Armët taktike bërthamore ruse në Bjellorusi janë “në vend dhe në gjendje të mirë”. Kështu u shpreh para mediave presidenti bjellorus Alexander Lukashenko, shkruan Tass.

“Shumë kohë më parë kokat luftarake u dorëzuan. Tashmë ju thashë kur përfundoi. Në shtator, mendoj, ose në tetor. Në fillim të tetorit. Çdo gjë është në vendin e vet dhe në gjendje të mirë.” tha Lukashenko.

Ai theksoi se personeli ushtarak po kalonte stërvitje rutinë ditore.

“Çdo ditë ata mësojnë diçka të re. Çdo ditë. Edhe ish-anëtarët e PMC Wagner, të cilët kanë qëndruar me ne, sot punojnë në njësitë tona ushtarake, duke ndarë përvojën e tyre,” tha udhëheqësi bjellorus.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH