Aktualitet

Zbulohet shkaku që ra zjarr në qendrën tregtare në Lushnje

Shkruar nga Liberale
Zbulohet shkaku që ra zjarr në qendrën tregtare në Lushnje

Një zjarr i nisur mesditën e sotme në një qendër tregtare në Lushnje, ka shkaktuar një situatë të rëndë, teksa 42 persona kanë përfunduar në spital, për fat të mirë jashtë rrezikut për jetën.

Zjarri ka rënë në një dyqan këpucësh në katin e tretë të qendrës tregtare, dhe më pas është përhapur në gjithë qendrën, ndërsa tymi ka përfshirë të gjithë pallatin 12-katësh.

Shkak dyshohet të jetë bërë një shkëndijë në një kondicioner në dyqanin ku mendohet se nisi zjarri.

Sipas gazetarit Igli Çelmeta, një lokal i cili ndodhej në katin e tretë të këtij pallati 12-katësh ka qenë i gjithi prej druri, çka dyshohet se ka përhapur edhe më shumë dhe më shpejt zjarrin në gjithë qendrën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH