Aktualitet

KURSI I KËMBIMIT/ Fundjava nis me një zhvlerësim të monedhave të huaja, çfarë po ndodh në tregun valutor?

Shkruar nga Liberale

Fundjava ka nisur me një tjetër forcim të lekut. Sot më 24 dhjetor 2023, monedhat e huaja kanë pësuar një tjetër zhvlerësim në trefun valutor.

Dollari amerikan blihet me 93.5 lekë dhe shitet me 94.7 lekë.

Euro blihet me 103 lekë dhe shitet 104 lekë.

Paundi blihet me 118.5 lekë, shitet me 119.7ekë.

Franga këmbehet në blerje me 109 lekë, në shitje me 110.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.2 lekë dhe në shitje me 71.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH