Aktualitet

Kurti paralajmëroi për një sulm të ri nga Rajdojçiç, vjen reagimi i KFOR-it: Ushtarë po kryejnë patrullë në veri!

Shkruar nga Liberale
Kurti paralajmëroi për një sulm të ri nga

Pasi deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili paralajmëroi se Rajdojçiç po përgatit sulme të reja kundër Kosovës, misioni i KFOR-it në Kosovë, ka publikuar fotografi të ushtarëve amerikanë duke patrulluar në afërsi të Leposaviçit.

KFOR ka thënë se është e fokusuar plotësisht për të ofruar një ambient të qetë dhe të sigurt për të gjithë ata që jetojnë në Kosovë.

“Ushtarët amerikanë të caktuar në Komandën Rajonale të KFOR-it në Lindje (RC-E) kryen një patrullë sigurie në afërsi të Leposaviqit. KFOR-i është plotësisht i fokusuar në zbatimin e përditshëm të mandatit të tij – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të ofruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në #Kosovë dhe lirinë e lëvizjes”, ka shkruar KFOR.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH