Globi

Tragjike në Greqi/ Ushtronte dhunë ndaj nënës dhe vëllait të tij, 16-vjeçari masakron me thikë babain

Shkruar nga Liberale
Tragjike në Greqi/ Ushtronte dhunë ndaj nënës dhe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 16-vjeçar ka vrarë me thikë babain e tij 71-vjeçar. Adoleshenti ka rrëfyer se është kthyer në shtëpinë ku jetonte me të atin rreth orës 21:00 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa më herët kishte shkuar në qendër të Athinës me vëllain, sipas mediave greke.

I akuzuari ka qenë duke pritur në hyrje të derës kryesore të shtëpisë me dy thika në duar dhe në momentin kur babai i tij është kthyer në banesë, e ka goditur disa herë në bark, gjoks, qafë dhe fytyrë.

71-vjeçari ka tentuar të arratiset, duke zbritur shkallët e banesës, derisa ka përfunduar në oborrin e katit përdhes, ku edhe është gjetur trupi i tij i pajetë. Menjëherë pas krimit, 16-vjeçari ka kontaktuar në telefon me një shok të tij, si dhe nënën dhe vëllain e tij, duke i njoftuar për aktin që kishte kryer.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka zbuluar se 71-vjeçari kishte plagë të shumta në kraharor, bark, syrin dhe veshin e majtë.

Sipas hetuesve grekë, besohet se shkak për vrasjen makabre është bërë abuzimi kronik që 71-vjeçari ka ushtruar dhunë ndaj nënës dhe vëllait të tij 19-vjeç.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH