Aktualitet

Këmbimi valutor/ Bien monedhat e huaja, çfarë po ndodh sot me euron dhe dollarin?

Shkruar nga Liberale
Këmbimi valutor/ Bien monedhat e huaja, çfarë po ndodh sot me

Sot më 23 dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 93.4 lekë dhe shitet me 94.5 lekë. Euro blihet me 103 lekë dhe shitet 104 lekë.

Paundi blihet me 118.6 lekë, shitet me 119.7ekë. Franga këmbehet në blerje me 109.1 lekë, në shitje me 110.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.1 lekë dhe në shitje me 71.5 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH