Showbiz

FOTO/ Mes 84 konkurrenteve, më e bukura e Shqipërisë kurorëzohet “Miss Toka’

Shkruar nga Liberale

 

Drita Ziri, Miss Shqipëria e vitit 2022 është shpallur fituese e konkursit ndërkombëtar të bukurisë “Miss Earth”, ose “Miss Toka”.

Konkursi u mbajt ditën e sotme (22 dhjetor) në Vietnam.

Bukuroshja shqiptare mposhti 84 konkurrentet e tjera në garë.

Drita Ziri do të shërbejë si ambasadore për mbrojtjen e mjedisit dhe do të udhëheqë projekte që ndihmojnë në përhapjen e ndërgjegjësimit për qëndrueshmërinë dhe vetëdijen ekologjike.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH