Globi

Bashkimi Europian miraton 118 mln euro ndihmë për Autoritetin Kombëtar Palestinez

Shkruar nga Liberale
Bashkimi Europian miraton 118 mln euro ndihmë për Autoritetin

BE do t'i japë 118 milionë euro ndihmë Autoritetit Kombëtar Palestinez . Lajmin e bëri të ditur Komisioni Evropian, i cili theksoi se fondet do të përdoren për të paguar, ndër të tjera, pagat e zyrtarëve publikë në Bregun Perëndimor dhe përfitimet sociale për familjet në nevojë në territoret e pushtuara dhe Gaza.

Poll
SHQIPENGLISH