Aktualitet

KURSI I KËMBIMIT/ Çfarë ndodh sot në tregun valutor, ja me sa blihen dollari dhe Euro

Shkruar nga Liberale

Sot, më 22 Dhjetor 2023, monedhat kryesore të huaja kanë qëndruar thuajse në nivelin e një dite më parë, me një rritje të lehtë.

Dollari amerikan blihet me 93.6 lekë dhe shitet me 94.9 lekë.

Euro blihet me 103 lekë dhe shitet 104.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109.2 lekë, ndërsa në shitje me 110.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 118.7 lekë dhe shitet me 120 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.1 lekë, ndërsa në shitje me 71.5 lekë.

Të dhënat e këmbimit valutor, për monedhat e huaja:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH