Horoskop

HOROSKOPI I DITËS, e premte 22 dhjetor 2023

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS, e premte 22 dhjetor 2023

DASHI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, Hëna do të jetë ende në shenjën tuaj dhe do t'ju lejojë të shprehni shumë emocione të ndryshme. Tek ju po piqet dëshira për të rimarrë projektet tuaja dhe për t'i përfunduar ato në vitin 2024. Jeta juaj e dashurisë është gjithashtu shumë premtuese.

DEMI

Do të mund të shijoni praninë e Jupiterit në shenjë, deri në pranverën e ardhshme. Planeti do t'ju japë një mundësi pune të paharrueshme sa më shpejt të jetë e mundur dhe do t'ju ndihmojë të vendosni se si të organizoni jetën tuaj profesionale. Në dashuri është më mirë të mos ankohesh.

BBINJAKËT

Pavarësisht nga një Hënë e bukur, mund të ndiheni paksa të shqetësuar brenda jush, veçanërisht nëse dikush së fundmi ka dashur t'ju vërë në vështirësi. Prisni. Duke filluar nga gjysma e dytë e vitit 2024, rrota do të fillojë të rrotullohet.

GAFORRJA

Një ditë tjetër kur rreziku i humbjes së durimit do të jetë afër. Do të duhet të shmangni shpërthimet e zemërimit nëse nuk doni të ngjallni disa debate të pakëndshme. Shtyjeni çdo sqarim apo diskutim të rëndësishëm për të premten e ardhshme.

LUANI  

Do të duhet të bëni kujdes maksimal në familje, për të mbajtur nën kontroll zemërimin që ndjeni ndaj disa anëtarëve. Jeni ndjerë i pambështetur në ditët e fundit? Shtrëngoni dhëmbët dhe ecni përpara me besim. Vitin e ardhshëm do të jetë i mundur një rikuperim që keni dashur prej kohësh.

VIRGJËRESHA

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, të premten 22 dhjetor 2023, do t'ju duhet të punoni shumë për të mbajtur nervat dhe qetësinë e nevojshme si dhe për të marrë atë që dëshironi, pa u shpërqendruar nga konteksti përreth. Përfitoni nga kjo ditë për të thënë fjalën tuaj, si dhe shprehni pikëpamjet tuaja me të tjerët.

PESHORJA

Mos u mërzitni nga konfuzioni i këtyre ditëve. Qëndroni të fokusuar vetëm në qëllimet tuaja dhe punoni për të gjetur një ekuilibër më të mirë, të brendshëm. Tregohuni të matur në marrëdhëniet me të tjerët, si në familje ashtu edhe në punë. Largoni ankthin, tensionin dhe jini të sigurt: lajme të mira po vijnë.

AKREPI

E premtja premton të jetë një ditë e dobishme për organizimin e punës tuaj, apo edhe në hapat e ardhshëm për të ndërmarrë efektivisht, si dhe gjetjen e zgjidhjeve të problemeve. Në orët e ardhshme do të jeni efikas, mendjemprehtë, aktiv dhe të përqendruar si kurrë më parë. Sfera sentimentale është intriguese…

SHIGJETARI

Falë Hënës në Dash, Marsit në shenjën tuaj, optimizmi do të rritet në mënyrë eksponenciale, fryma e iniciativës do të rritet po ashtu. Jeni të gatshëm për t'u përfshirë. Duhet të vlerësoni me kujdes mundësitë e reja, të kuptoni se cilat mund t'ju japin kënaqësi dhe gëzim dhe cilat jo.

BRICJAPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox mund të ndiheni të dekurajuar nëse vini re njerëz që janë indiferentë ndaj përpjekjeve tuaja, egoistë dhe jo bashkëpunues. Keni të drejtë të zemëroheni, por përpiquni të mos e teproni, përndryshe do të merrni të kundërtën e asaj që kërkoni. Mundohuni të silleni më butësisht dhe me mirëkuptim ndaj të tjerëve.

UJORI

Afërdita do të vazhdojë t'ju bëjë të ndiheni më të lodhur se zakonisht. Mos e neglizhoni aftësinë tuaj fizike: vazhdoni me projektet tuaja, por krijoni momente pushimi. Mundësitë e mëdha, ndryshimet që dëshironi do të vijnë në gjysmën e dytë të 2024. Jini sa  më të durueshëm!

PESHQIT   

Ju pret një ditë që nuk duhet ta humbisni, në asnjë mënyrë. Nëse keni intuitë ose ide të papritura, nëse ndodh diçka e pazakontë, e bujshme, jini reagues dhe të hapur. Do të shihni se ku do t'ju çojë kjo ditë. Në dashuri keni nevojë për më shumë qetësi dhe qartësi mendore.

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH