Aktualitet

Burri nga Elbasani nuk zë mend, vjedh sërish para në një lokal, arestohet nga policia

Shkruar nga Liberale
Burri nga Elbasani nuk zë mend, vjedh sërish para në një

Një 66-vjeçar është arrestuar, pasi ka vjedhur para në një lokal në Elbasan. Mësohet se 66-vjeçari i dënuar më parë për të njëjtën vepër penale, vodhi një sasi parash në arkën e një lokali në lagjen “Luigj Gurakuqi”.

"Vodhi një shumë parash në një lokal, identifikohet, kapet dhe vihet në pranga autori i dyshuar, i dënuar më parë për të njëjtën vepër penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan, pas marrjes së njoftimit për një rast vjedhjeje në një lokal, në lagjen “Luigj Gurakuqi”, kanë shkuar në adresën e dhënë, me qëllim kapjen dhe nxjerrjen përpara përgjegjësisë ligjore të autorit të këtij rasti.

Si rezultat i veprimeve të shpejta, u identifikua dhe u arrestua për veprën penale “Vjedhja”, shtetasi 66 vjeç, banues në Elbasan, i dënuar më parë për të njëjtën vepër penale.

Ky shtetas dyshohet se ka vjedhur në arkën e një lokali, në lagjen “Luigj Gurakuqi”, një shumë parash, e cila u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.", njofton Policia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH