Aktualitet

KURSI I KËMBIMIT/ Euro dhe Dollari fitojnë terren, ja me sa këmbehen monedhat e huaja sot, në tregun valutor

Shkruar nga Liberale

Sot, më 21 Dhjetor 2023, monedhat e huaja pas një zhvlerësimi të lehtë kanë pësuar një rritje të lehtë.

Dollari amerikan blihet me 94 lekë dhe shitet me 95 lekë.

Euro blihet me 103 lekë dhe shitet 103.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.5 lekë, ndërsa në shitje me 109.7 lekë.

Paundi britanik blihet me 118.5 lekë dhe shitet me 120 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë, ndërsa në shitje me 71.5 lekë.

Më poshtë, të dhënat e fundit të këmbimit valutor për monedhat e huaja:

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH