Aktualitet

Vdekja e dy shqiptarëve në qendrat e mbajtjes të azilantëve, komuniteti shqiptar në Angli protestë para Home Office

Shkruar nga Liberale
Vdekja e dy shqiptarëve në qendrat e mbajtjes të azilantëve,

Komuniteti shqiptar në Angli dhe shoqatat në mbrojtje të emigrantëve protestuan përpara Ministrisë së Brendshme Home Office për vetëvrasjen e dy shqiptarëve, të cilët ishin vendosur në qendrat e mbajtjes të azilantëve.

Shqiptari nga Manza Leonard Farruku i dha fund jetës javën e kauar teksa po mbahej në anijen hotel “Bibi Stochholm”, ndërsa i riu tjetër, Alfred Dosku u vetëvra në qendrën e mbajtjes të azilantëve “Colnbrook House”.

Gjatë protestës ata kërkuan hetime të thelluara dhe të plota, për vdekjen e dy të rinjve në qendrat e mbajtjes së azilantëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH