Aktualitet

MOTI I DITËS: Kthjellime në të gjithë vendin, por ja ç'ndodh me temperaturat

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS: Kthjellime në të gjithë vendin, por

Vendi ynë sot do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet me alternime vranësirash si dhe kthjellime pas orëve të mesditës.

Era do të jetë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri 10m/s. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -3 deri 8°C

në zonat e ulëta 0 deri 17°C

në zonat bregdetare 2 deri 16 °C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH