Horoskop

HOROSKOPI I DITËS, e mërkurë 20 dhjetor 2023

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS, e mërkurë 20 dhjetor 2023

DASHI

Kjo e mërkurë është shumë sfiduese si nga pikëpamja emocionale ashtu edhe nga ajo praktike, por mos u dekurajoni. Sa i përket punës, shtrëngoni dhëmbët, pushimet janë afër.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 20 dhjetor 2023), nuk jeni plotësisht të kënaqur në dashuri, por duhet të përpiqeni të kuptoni se ku është problemi. Në punë është një nga ato ditët ku çdo gjë duket se po shkon keq, prandaj tregoni gjithë durimin tuaj.

BINJAKËT

Më mirë të mos e humbisni durimin nëse nuk e keni ende të dashurin dhe punën tuaj të ëndrrave. Duhet të ndërtoni rrugët hap pas hapi dhe, për momentin, të shijoni pushimet. Mos u dëshpëroni nëse ende nuk mund të shihni një prizë të sigurt. Puna do ju bëjë shoqëri edhe gjatë pushimeve.

GAFORRJA

Kini kujdes në dashuri sepse ka pak pakënaqësi. Në punë jeni të respektuar nga të gjithë, prandaj vazhdoni kështu. Demonstroni vlerën tuaj dhe sigurohuni që besimi i vendosur tek ju të shpërblehet dhe meritohet gjithmonë.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 20 dhjetor 2023), në këto ditë ajo që dukej thjesht një miqësi që  mund të shndërrohej në diçka më shumë. Në punë duhet t’i kushtoni vëmendje kolegëve.

VIRGJËRESHA

Në dashuri ka disa dyshime, por duhet të kuptoni sa më shpejt për kë rreh zemra juaj. Në punë nuk është dita më e mirë por nga nesër do jetë më mirë. Do të rifilloni bisedat që u pezulluan dhe u lanë me faj përgjysmë. Do të shihni që shumë gjëra rregullohen më shpejt se sa pritej.

PESHORJA

Ka ardhur koha për të marrë vendime të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Ju nuk jeni të kënaqur me atë që keni dhe synoni të bëni një ndryshime në jetën tuaj nga çdo këndvështrim. Në punë, mos u mbyllni, por jini të hapur për diskutime me të tjerët.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 20 dhjetor 2023), nuk duhet të rrezikoni të humbisni veten në dashuri. Jeni pak të stresuar në punë por festat e merituara do të vijnë së shpejti. Përveshni mëngët dhe do të shihni që së shpejti gjithçka do të jetë mirë.

SHIGJETARI

Në dashuri do të nisë një fazë e re ndryshimesh. Në punë duhet të vendosni se çfarë do të bëni vitin e ardhshëm. Nga ana tjetër, duhet të jemi largpamës dhe të mos presim momentin e fundit. A ju kujtohet përralla e gjinkallës dhe milingonës?

BRICJAPI

Tani për tani jeni në një fazë verifikimi të ndjenjave dhe në punë prisni të merrni përgjigje. Ju nuk jeni të kënaqur me të tashmen tuaj, atëherë angazhohuni për të përmirësuar të ardhmen. Gjërat e mira nuk ndodhin kurrë vetëm apo rastësisht.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e mërkurë 20 dhjetor 2023), nuk jeni shumë të kënaqur me jetën tuaj private, ndërsa ka diçka për të rishikuar. Në punë së shpejti do të merrni një propozim mjaft interesant. Nëse diçka nuk shkon ashtu siç dëshironi, sigurohuni që të ndryshoni letrat në tavolinë.

PESHQIT

Për ju dashuria është gjithmonë më e rëndësishme se karriera, ndaj shijoni këto ditë festive me njerëzit që doni më shumë. Në punë jeni duke kaluar nëpër ndryshime.

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH