Aktualitet

"Kur ndodhi vrasja isha në zyrë", drejtori i burgut të Peqinit zbulon çfarë i tha Sokol Mjacaj pas ngjarjes: Kur u afrova tek dera...

Shkruar nga Liberale
"Kur ndodhi vrasja isha në zyrë", drejtori i burgut të

Zbardhet dëshmia e drejtorit të burgut të Peqinit, Kamber Hoxha, i cili është ndaluar nga policia pas vrasjes së Arben Lleshit në qeli nga i dënuari me burg përjetë, Sokol Mjacaj më 15 Dhjetor.

Ai ka thënë se ditën e ngjarjes ndodhej në zyrë dhe se i dënuari nuk kishte pranuar të dorëzonte armën.

"Në ditën e ngjarjes ndodhesha në zyrë.  Më raportuan në radio për ngjarjen në godinën B. Sokoli ishte mbyllur në dhomën e takimeve. U afrova tek dera, Mjacaj tha se nuk e dorëzonte armën”, ka deklaruar drejtori burgut të Peqinit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH