Aktualitet

KURSI I KËMBIMIT/ Çfarë po ndodh sot me tregun valutur, me sa blihet Euro dhe monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

Sot, më 19 Dhjetor 2023, monedhat e huaja, kryesisht Euro ka ruajtur rritjen e fillimit të javës pas rënies drastike në fillim të muajit.

Dollari amerikan blihet me 94.1 lekë dhe shitet me 95.1 lekë.

Euro blihet me 103 lekë dhe shitet 103.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.2 lekë, ndërsa në shitje me 109.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 118.9 lekë dhe shitet me 120 lekë.

Dollari kanadez blihet me 70.1 lekë, ndërsa në shitje me 71.3 lekë.

Të dhënat e detajuara të këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH