Globi

OBSH ngre alarmin: Cigaret elektronike janë të dëmshme, të njohura në mesin e të rinjve

Shkruar nga Liberale
OBSH ngre alarmin: Cigaret elektronike janë të dëmshme, të

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se cigaret elektronike janë të dëmshme.

Menaxheri i promovimit të shëndetit, u shpreh se sapo industria e duhanit vëren një rënie të duhanpirësve, përpiqet të rekrutojë të rinj, dhe tani e bën këtë përmes cigareve elektronike.

OBSH ngre alarmin, duke paralajmëruar se është e nevojshme dhe urgjente të rregullohet përdorimi i cigareve elektronike (deri më sot, 88 vende nuk e kanë bërë ende këtë).

Me fushatë marketingu agresive, të cilat përdorin personazhe vizatimorë, shije dhe aroma gjithmonë të reja, industria e duhanit po i shtyn cigaret elektronike në vëmendjen e shumë të rinjve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH