Aktualitet

Rishi Sunak: Do të punojnë për të luftuar bandat e emigracionit të paligjshëm

Shkruar nga Liberale

Rishi Sunak pas takimit me Ramën dhe Melonin: Së bashku do të punojnë për të luftuar bandat e emigracionit të paligjshëm

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka reaguar në rrjetet sociale pas takimit të zhvilluar me kryeminisitrin Edi Rama, kryeministren italiane Giorgia Meloni.

Ai ka thënë se ishte një takim pozitiv dhe se kanë rënë dakord që së bashku të punojnë për të parandaluar emigracionin e paligjshëm.

“Kemi rënë dakord të intensifikojnë punën e përbashkët për të trajtuar migracionin ilegal dhe për të luftuar bandat e organizuara të kontrabandës së njerëzve që e ushqejnë atë. Së bashku, ne do të ndalojmë gomonet”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH