Aktualitet

Bëri të njëjtën shkelje 2 herë brenda 2 ditëve, gjobitet me 60 mijë lekë drejtuesi i ‘benz’-it

Shkruar nga Liberale
Bëri të njëjtën shkelje 2 herë brenda 2 ditëve,

Një drejtues automjeti në Tiranë është ndëshkuar me gjobë 60 mijë lekë nga policia rrugore për një shkeljetë përsëritur 2 herë rradhazi brenda 2 ditëve.

Në pamjet e publikuara, shihet teksa automjeti tip ‘Benz’ parakalon në krah të kundërt dhe duke tejkaluar limitin e shpejtësisë. Kështu ndaj tij u vendos gjoba dhe iu hoqën disa pikë nga patenta.

Policia u bën thirrje drejtuesve të mjeteve për të respektuar shpejtësinë që një gabim të mos kthehet në pasojë të rëndë për jetën e tyre.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH