Aktualitet

Dogjën makinën e personazhit të TikTok-ut, Kozak Braçit/ Arrestohen dy autorët, janë paguar nga...

Shkruar nga Liberale
Dogjën makinën e personazhit të TikTok-ut, Kozak Braçit/

Zbardhet ngjarja ku pak ditë më parë u përfshi personazhi i njohur i TikTok, Kozakut, të cilit iu dogj makina. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas hekurave përfunduan dy autorët e dyshuar të zjarrvënies.

Konkretisht pas hekurave ranë shtetasit me inicialet D. L., 40-vjeç, dhe M. L., 18-vjeç, të dy banues në Vlorë. Mësohet se ata janë paguar nga shtetasi Kleviol Ahmeti, edhe ky personazh i njohur i rrjeteve sociale, por edhe për policinë.

NJOFTIMI I POLICISË: 

Dogjën një automjet, kundrejt një shume parash, identifikohen dhe vihen në pranga dy autorët e dyshuar.

Njëri prej tyre, i arrestuar dhe më parë për të njëjtën veprimtari kriminale. Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tyre, si dhe një 37-vjeçar që porositi djegien e automjetit.

Sekuestrohen veshjet që autorët e dyshuar kanë përdorur gjatë ngjarjes, dhe automjeti me të cilin janë larguar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, në vijim të punës për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes së ndodhur më datë 02.12.2023, ku në Allias, është djegur automjeti i shtetasit K. B., kanë thelluar veprimet hetimore, për sqarimin e rrethanave dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të dyshuar.

Në lidhje me këtë rast u bë dokumentimi i plotë ligjor i ngjarjes, identifikimi, kapja dhe arrestimi i dy prej autorëve të dyshuar, shtetasve D. L., 40 vjeç, dhe M. L., 18-vjeç, të dy banues në Vlorë. Gjithashtu u shpall në kërkim bashkëpunëtori i tyre, shtetasi E. N., 24-vjeç, banues në Vlorë, dhe porositësi i djegies së automjetit, shtetasi K. A., 37-vjeç, banues në Lushnjë.

Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se shtetasi K. A., ka paguar shumën 1500€ për të djegur automjetin e shtetasit K. B., ndërsa dy të arrestuarit, së bashku me shtetasin E. N., kanë siguruar kushtet, dhe në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë djegur automjetin. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se shtetasi M. L., është arrestuar dhe më parë, për të njëjtën veprimtari kriminale. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan veshjet që autorët e dyshuar kanë përdorur gjatë ngjarjes, si dhe automjeti me të cilin janë larguar. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH