Horoskop

HOROSKOPI I DITËS, e shtunë 16 dhjetor 2023

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS, e shtunë 16 dhjetor 2023

DASHI

Një ditë e qetë, veçanërisht në dashuri. Mundohuni të jeni më pak debatues se zakonisht, sepse përndryshe partneri juaj mund të humbasë durimin dhe mund të përfundoni në grindje. Për më tepër, me pak butësi dhe diplomaci mund të arrihen rezultate të shkëlqyera. Mund të keni pakënaqësi edhe në punë, por shumë shpejt gjërat do të përmirësohen.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e shtunë 16 dhjetor 2023), në dashuri do të ketë tensione. Mundohuni të mos i ndërlikoni më tej gjërat, nëse nuk doni të debatoni pa nevojë me partnerin. Në punë nuk mungojnë shqetësimet, ju takon të përpiqeni t'i zgjidhni sa më shpejt problemet. Për fat të mirë ekziston ndikimi i favorshëm i Jupiterit dhe Saturnit, kështu që nëse keni nevojë të rikuperoni disa para, bëjeni tani.

BINJAKËT

Pritet një e shtunë plot energji, optimizëm dhe dëshirë për të bërë gjëra të mëdha. Yjet janë në anën tuaj. Dëshironi të ktheheni në lojë, si në aspektin profesional ashtu edhe në atë sentimental dhe të pranoni sfida të reja. Ndikimi pozitiv i Venusit sjell lajme të mira në dashuri, veçanërisht për beqarët.

GAFORRJA

Pritet një ditë plot stres dhe tension, ndaj mundohuni ta merrni me qetësi. Para se të merrni vendime të rëndësishme, mendoni me kujdes. Në çdo rast, numëroni deri në dhjetë përpara se të hapni gojën. Nëse duhet të mbyllni një marrëveshje, shtyjeni atë për disa ditë. Në fakt, nga java e ardhshme do të keni yje të favorshëm. Edhe në dashuri, mos jini impulsivë.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e shtunë 16 dhjetor 2023), do të ketë lajme të shkëlqyera dhe ide pozitive në nivel profesional. Megjithatë, jini të kujdesshëm sepse të qenit shumë i zënë me punë mund t'ju bëjë të humbisni nga sytë gjërat e tjera të rëndësishme në jetë, si familja, dashuria dhe miqësia. Jini më të pranishëm ndaj partnerit tuaj.

VIRGJËRESHA

Një ditë vërtet pozitive për shenjën tuaj: keni një qiell vërtet të favorshëm dhe shumë mundësi për të kapur. Përfitoni prej saj. Ka perspektiva të shkëlqyera si në planin ekonomik, me fitime të reja që vijnë, ashtu edhe në aspektin profesional, për ata që duan të ndryshojnë aktivitete dhe të bëjnë karrierë, dhe sentimentalisht, veçanërisht për beqarët. Çfarë doni më shumë?

PESHORJA

Dita do të jetë vërtet optimale falë Hënës së favorshme. Të kesh atë në krah është gjithmonë një pikënisje e shkëlqyer, e cila do t'ju japë fat të jashtëzakonshëm. Nëse shfaqen mundësi të mira, shfrytëzojini ato. Vlerësoni me kujdes çdo marrëveshje biznesi, mos jini impulsivë. Dashuria është e mirë.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e shtunë 16 dhjetor 2023), do të jetë një ditë vërtet pozitive nga të gjitha këndvështrimet për shenjën tuaj, pasi edhe të gjithë yjet janë në anën tuaj. Në punë po përjetoni një periudhë të favorshme, e karakterizuar nga takime të shumta plot ide dhe mundësi. Po përjetoni një fazë të shkëlqyer në dashuri, veçanërisht për ata që kanë një lidhje afatgjatë. Shmangni polemikat e panevojshme.

SHIGJETARI

Në shenjën tuaj pritet një ditë plot mundësi për t'u kapur. Në dashuri, pas një faze të vështirë, po rikuperoni. Drita në fund të tunelit është afër. Keni qëndrime që ndonjëherë janë të vështira për t'u gëlltitur, prandaj përpiquni të jeni më pak polemikë dhe të gjeni qetësi. Lajm i mirë për beqarët: Afërdita do të nisë së shpejti një ndikim i mirë që do favorizojë takimet.

BRICJAPI

Një periudhë e karakterizuar nga ankthi dhe nervozizmi vazhdon. Me pak fjalë, një ditë e qetë si kurrë më parë. Mundohuni të kontrolloni veten nëse nuk doni të debatoni me të gjithë botën. Sidomos me kolegët, edhe nëse ndonjëherë nuk është e lehtë, kafshoni gjuhën dhe shmangni polemikat. Brenda pak ditësh gjërat do të shkojnë më mirë dhe do të gjeni sërish qetësi.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e shtunë 16 dhjetor 2023), nëse ka probleme për të zgjidhur, bëjeni sa më shpejt të jetë e mundur. Yjet janë me ju. Nuk ka kuptim të shtyhen diskutimet. Nëse diçka nuk shkon, flisni dhe përpiquni ta sqaroni. Sidomos nëse debatet kanë të bëjnë me partnerin. Kujdes edhe për portofolin tuaj: kohët e fundit keni pasur shpenzime të tepërta.

PESHQIT

Një ditë vërtet pozitive për shenjën tuaj. Yjet janë me ju. Në ditët e ardhshme gjërat patjetër do të përmirësohen, prandaj thjesht jini të sigurt për veten dhe mundësitë tuaja. Sidomos në dashuri, do të rifitoni besimin tek vetja dhe tek partneri juaj që ju kishte munguar. Përgjigjet e shumëpritura do të vijnë në punë për të nisur projektet tuaja.

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH