Globi

Zelensky u lutet liderëve evropianë: Mos i tradhtoni njerëzit!

Shkruar nga Liberale
Zelensky u lutet liderëve evropianë: Mos i tradhtoni njerëzit!

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky iu është lutur liderëve të BE-së që marrin pjesë në një samit në Bruksel.

Përmes një video-live, Zelensky i kërkoi bllokut të hapë bisedimet e anëtarësimit me vendin e tij.

“Unë ju kërkoj një gjë sot, mos e tradhtoni popullin dhe besimin e tyre në Evropë. Sot është një ditë e veçantë dhe kjo ditë do të mbetet e tillë në historinë tonë. Pavarësisht nëse është e mirë apo e keqe për ne, do të shënohet në histori. Çdo fjalë, çdo hap, çdo veprim dhe mosveprim. Kush luftoi për çfarë.” 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH