Globi

E rëndë/ Shembet rezervuari i ujit, tre të vdekur dhe 27 të plagosur...

Shkruar nga Liberale
E rëndë/ Shembet rezervuari i ujit, tre të vdekur dhe 27 të

Tre persona humbën jetën dhe 27 të tjerë u plagosën kur një rezervuar uji u shemb në një stacion hekurudhor në shtetin lindor indian të Bengalit Perëndimor.

Pasagjerët dhe punonjësit e hekurudhës kanë nxjerrë të plagosurit nga rrënojat, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar forca të forta zjarrfikëse dhe ambulanca.

Aksidenti ndodhi në stacionin hekurudhor Bardaman, 104 km në veriperëndim të Kalkutës.

“Një rezervuar uji i ngritur u shemb në platformën 2 dhe 3 të stacionit hekurudhor, duke vrarë tre persona dhe duke plagosur 27 të tjerë”, tha një zëdhënës i policisë, duke shtuar se të plagosurit u dërguan në spitalin e qytetit.

Për shkak të aksidentit, shërbimet e trenave janë ndërprerë.

Autoritetet indiane kanë urdhëruar një hetim për shkaqet e shembjes së tankut në stacionin hekurudhor.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH