Globi

Disa liderë të Hamasit u larguan jashtë Katarit, nuk dihet destinacioni i tyre

Shkruar nga Liberale
Disa liderë të Hamasit u larguan jashtë Katarit, nuk dihet

Disa liderë të Hamasit u larguan nga Katari për në një destinacion të panjohur, duke fikur telefonat e tyre dhe duke mos iu përgjigjur thirrjeve.

Këtë e raportoi kanali në gjuhën arabe i transmetuesit izraelit Kan, duke cituar burime në Doha.

Po kështu, Saleh al-Arouri, një eksponent i lartë i Lëvizjes Islamike dhe një nga themeluesit e Brigadave Ezzedin al-Qassam, la gjithashtu rezidencën e tij në Bejrut për në Turqi, shtoi Kan.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH