Globi

Miratohet rezoluta e OKB-së për armëpushim në Gaza

Shkruar nga Liberale
Miratohet rezoluta e OKB-së për armëpushim në Gaza

Kombet e Bashkuara kanë miratuar një rezolutë për të bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gaza. 153 anëtarë votuan pro, 10 kundër dhe 23 abstenuan, shkruan Sky News.

Poll
SHQIPENGLISH