Globi

10 filmat trend në Google gjatë vitit 2023

Shkruar nga Liberale
10 filmat trend në Google gjatë vitit 2023

Gjiganti i teknologjisë publikoi listën “Year in Search 2023” dhe të dhënat tregojnë se njerëzit në mbarë botën kërkuan më shumë informacione për filmat “Barbie” dhe “Oppenheimer”, të renditur në vendin e parë dhe të dytë.

Përmbledhja vjetore “Year in Search 2023” është një paraqitje e njerëzve dhe fenomeneve që zgjuan kuriozitetet anembanë botës. Përsa u përket filmave, interes ka pasur edhe për prodhimet e Bollywood-it.

Ja 10 filmat trend të vitit 2023:

1. Barbie

2. Oppenheimer

3. Jawan

4. Sound of Freedom

5. John Wick: Chapter 4

6. Avatar: The Way of Water

7. Everything Everywhere All at Once

8. Gadar 2

9. Creed III

10. Pathaan

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH