Aktualitet

Nuk kanë të sosur telashet për “Rithemelimin”, SPAK kërkon “arrest shtëpie” për ish-kryeministrin

Shkruar nga Liberale

Prokuroria e Posaçme, SPAK, ka çuar në Kuvend një shkresë ku kërkon ndryshimin e masës së sigurisë për ish-kryeministrin Sali Berisha.

Burimet  e News 24 bëjnë me dije se ndaj Berishës kërkohet një masë tjetër nga ajo e detyrimit me paraqitje, duke kërkuar masë të re “arrest shtëpie”.

Akuzat e ngritura ndaj tij lidhen me privatizimin e ish-kompleksit Partizani më shumë se një dekadë më parë.

Aktualisht në arrest shtëpie është bashkëshorti i vajzës së tij, Jamarbër Malltezi, i cili u arrestua me urdhër të Gjykatës së Posaçme dhe më pas u lirua nga Gjykata e Apelit. Atij i janë bllokuar edhe 25 pasuri.

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH