Aktualitet

Lufta në Gaza/ Shkon në 86 numri i gazetarëve të vrarë, mes tyre 10 femra

Shkruar nga Liberale
Lufta në Gaza/ Shkon në 86 numri i gazetarëve të vrarë,

Zyra për media e qeverisë së Gazës thotë se numri i gazetarëve dhe punonjësve të medias që janë vrarë që nga 7 tetori tani është 86.

Zyra publikoi emrat e atyre që tha se ishin “vrarë” nga Izraeli në një përpjekje për të “mbytur të vërtetën”.

Mes të vrarëve janë 10 gazetare femra, shkruan Al Jazeera.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH