Kryesore

6 viktima nga zjarret në Turqi

               Publikuar në : 17:31 - 31/07/21 liberale

Në Turqi, numri i viktimave ka shkuar në 6, si pasojë e zjarreve të mëdha që kanë goditur zonat pyjore në jug të vendit.

Në gatishmëri janë vënë 4 mijë zjarrfikës, të mbështetur nga helikopterë dhe aeroplanë, të cilët po luftojnë me flakët, ndërsa në pamjet e publikuara nga mediat e huaja, situata duket mjaft kritike.

Nga ana tjetër, mediat pro-qeveritare turke spekulojnë, se zjarrin po e shkaktojnë mbështetësit e Partisë Punëtorëve të Kurdistanit (PKK).

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back