Aktualitet

5 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

               Publikuar në : 17:44 - 14/09/21 liberale

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat në lidhje me koronavirusin në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 5,613 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 995 qytetarë.

Ministria bën me dije se janë 12,599 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 195 pacientë, nga të cilët 13 janë në gjendje më të rënduar.

Po ashtu, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID19 pesë qytetarë: Tre qytetarë nga Tirana 64 vjeç, 67 vjeç dhe 76 vjec, një qytetare nga Vlora 64 vjeç, një qytetare nga Lezha 68 vjeç.

Janë shëruar 1010 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 143,279 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (14 Shtator 2021)

Raste të reja ditore        995
Të shëruar në 24 orë      1010
Të shtruar në spitale       195
Humbje jete në 24 orë     5
Testime ditore                 5,613

Testime totale              1,126,073
Raste pozitive               158,431
Raste të shëruara         143,279
Raste Aktive                  12,599
Humbje jete                     2,553

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë             5308
Shkodër          1423
Durrës            1087
Fier                 1056
Vlorë               847
Lezhë              727
Elbasan           629
Berat               478
Korçë               315
Kukës              274
Gjirokastër      251
Dibër              204

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back