Aktualitet

5 ton drogë/Superaksioni i Turqisë me helikopterë e motoskafë

               Publikuar në : 19:29 - 15/04/19 E Liberale

Një superaksion i policistë turke në ujërat ndërkombëtar të Detit Mesdhe ka zbuluar 5 ton drogë, ndërsa 13 persona kanë përfunduar në pranga.

Aksioni është zhvilluar nga ajri dhe deti me helikopterë e motoskafë.
Operacioni i koduar “Bashkimi”, çoi në zbulimin e sasisë së madhe të drogës në formë pluhuri. Ky operacion u zhvillua në bashkëpunim mes policisë turke, xhandarmërisë dhe rojeve bregdetare.

Autoritetet turke po punojnë për abulimin e plotë të grupit kriminal./ Gazeta Liberale

(Visited 1 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *