Aktualitet

5 Maji/ Basha përkujton dëshmorët, përkulet përpara Hazem Ajdarit

Shkruar nga Liberale
5 Maji/ Basha përkujton dëshmorët, përkulet përpara

Edhe kreu i Partisë Demokratike ka nderuar dëshmorët e atdheut në ditën e veçantë të përkujtimit të tyre.

Basha vendosi kurora me lule në monumentin “Nënë Shqipëri”, tek Varrezat e Dëshmorëve”, si dhe u përkul me nderim përpara Azem Hajdari.

Po ashtu edhe presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama si dhe kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi nderuan dëshmorët duke vendosur kurora me lule. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH