Kryesore

41 viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

               Publikuar në : 21:57 - 28/11/20 liberale

41 persona kanë humbur jetën dhe 1022 të tjerë janë infektuar si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit.

Në buletinin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se janë kryer 3127 testime gjatë ditës së fundit, ndërkohë që 680 pacientë janë shëruar.

Që nga nisja e pandemisë në Maqedoninë e Veriut raportohen mbi 61 mijë të infektuar dhe 1699 viktima.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back