Showbiz

36-vjeçarja bën transplant vetullash me qimet e marra nga koka (VIDEO)

Shkruar nga Liberale

Një 36-vjeçare i është nënshtruar një transplanti të vetullave, duke përdorur qime nga koka e saj. Ajo duhet t’i shkurtojë ato çdo muaj, sepse ato “nuk ndalojnë së rrituri”.

Isabelle Kutxi, nga Tetbury, The Cotswolds, kalonte 30 minuta çdo mëngjes duke vizatuar me kujdes vetullat dhe madje provonte disa seanca mikroblading, por ishte e pakënaqur me pamjen e tyre. 36-vjeçarja ishte e dëshpëruar për të pasur vetulla “të trasha” si Cara Delevingne, kështu që vendosi të bënte një transplant të vetullave.

Ajo udhëtoi për në Poloni për t’iu nënshtruar një procedure 3-orëshe, ku folikulat individuale u morën nga pjesa e pasme e kokës së saj, dhe u futën në zona të rralla të vetullave të saj me dorë.

12 muaj pas procedurës së saj në qershor 2021, Isabelle është e kënaqur me pamjen e saj të re, duke pretenduar se i ka ndryshuar jetën dhe se nuk fshihet më kur fotografohet.

Edhe pse ajo tani duhet t’i shkurtojë ato çdo muaj, Isabelle thotë se ia vlen të ketë vetullat që gjithmonë ka ëndërruar.

Isabelle tha: “Fakti argëtues është se vetullat ende po rriten si flokët e vërtetë [koka]. Ato nuk ndalojnë së rrituri si vetullat, ato mund të rriten vërtet gjatë nëse nuk i prisni. Çdo muaj shkoj të pres vetullat si flokë nga një mik, sepse nuk dua të bëj diçka të keqe. Ia vlen të kem vetullat që dua”.

Kur ishte adoleshente, Isabelle tha se kishte një tendencë për të pasur vetulla më të holla, por ajo i këputi ato aq shumë sa që më pas i la të mos rriteshin më normalisht.

“Kam ëndërruar për vetulla të trasha për kaq shumë kohë. I shkulja tej mase vetullat kur isha adoleshente, sepse ishte tendenca për të pasur vetulla vërtet të holla. Tendencat ndryshuan dhe më pas vetullat më të trasha ishin në modë si Cara Delevigne. Pashë të famshëm me vetulla më të mëdha dhe e doja këtë. Unë u përpoqa të vizatoja vetullat me laps, por nuk funksionoi, do të duheshin 30 minuta çdo mëngjes”.

Isabelle zbuloi transplantet e vetullave ndërsa shikonte një shfaqje të kirurgjisë kozmetike në SHBA. Pasi zbuloi se klinikat në Mbretërinë e Bashkuar ishin jashtë gamës së saj të çmimeve, Isabelle pa klinikat jashtë vendit dhe zgjodhi ti bënte në Poloni.

“Unë po shikoja një shfaqje televizive për kirurgjinë plastike në Shtetet e Bashkuara, nuk kisha dëgjuar kurrë për të më parë. Fillova të bëj shumë kërkime në internet se sa kushtonte, ishte super e shtrenjtë”. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH