Aktualitet

3 vite më parë kishte sulmuar motrën, 47-vjeçari mbyt gjatë natës me jastëk nënën e tij

Shkruar nga Liberale
3 vite më parë kishte sulmuar motrën, 47-vjeçari mbyt

Vazhdojnë hetimet për vrasjen e Assunta Andreinit, 80-vjeçaren e vrarë natën mes të enjtes dhe të premtes në shtëpinë e saj në Calbenzano, një fshat në provincën e Arezzo, nga djali i saj Manuele, i cili e mbyti me jastëk.

Sipas asaj që kanë zbuluar hetuesit, siç raporton Corriere di Arezzo, 47-vjeçari tashmë tre vite më parë u bë protagonist i një episodi dhune në familje.

Në fakt, ishte viti 2019 kur burri, i cili në të kaluarën kishte vuajtur nga probleme mendore, në grahmat e një çrregullimi sulmoi njërën nga motrat: episodi nuk u raportua sepse në atë kohë ai kishte ndërprerë trajtimin mjekësor. Një episod ndoshta i parëndësishëm dhe i izoluar por që hetuesit e kanë zbuluar duke gërmuar në jetën e burrit që vrau nënën e tij.

Pasi kuptoi se çfarë kishte ndodhur, Manuele lajmëroi shpëtimin dhe pranoi vrasjen. Përveç pranimit të fajit dhe lotëve, në fakt, burri nuk do të kishte dhënë shpjegime të mëtejshme.

Siç tha avokati mbrojtës Francesco Maria Vanni Gusmano i barit Arezzo, "klienti im është i hutuar dhe shumë i pikëlluar. Para hetuesve ai tha se ishte penduar dhe nuk donte të vriste nënën e tij. Përkundrazi donte të bënte një gjest kundër vetvetes”./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH