Showbiz

3 shenjat e zodiakut që janë partnerët më të këqij në një marrëdhënie

Shkruar nga Liberale
3 shenjat e zodiakut që janë partnerët më të këqij

Njerëzit kanë pritshmëri të mëdha për marrëdhëniet njerëzore. Duam që të zgjasin përgjithmonë dhe të jenë me njerëz të cilëve u besojmë, i admirojmë dhe i duam. “Përbërësit” e mësipërm janë të rëndësishëm për marrëdhëniet tona miqësore, por në radhë të parë për ato romantike. Sigurisht, sa i rëndësishëm është besimi, aq është edhe përputhshmëria e çiftit. Sipas astrologjisë, secila shenjë ndjek një model në marrëdhënien e tyre, me partnerët më të këqij.

Dashi

Dashi bën plane pa menduar për partnerin. Ai është, si të thuash, beqar, por në një lidhje. Ata presin që gjysma tjetër e tyre të njohë çdo nevojë të tyre, por edhe të përshtatet me çdo dëshirë të tyre. Mund të jenë shumë të mirë në fushën seksuale, por në pjesët e tjera të marrëdhënies nuk janë më të mirët. Në fakt, nëse e kuptojnë se partneri i tyre është i pakënaqur me diçka, atëherë preferojnë të largohen sesa të flasin me të dhe të sqarojnë situatën.

Virgjëresha

Marrëdhëniet e tyre dominojnë pasiguritë e Virgjëreshës, së bashku me xhelozinë dhe posesivitetin. Dhe ndërsa ata e dinë se mund të jenë shtytës, ata nuk ndryshojnë. Ata i fshehin shumë mirë të metat e tyre dhe duan të kenë kontrollin e plotë të asaj që ndodh në marrëdhënie. Mban nervat dhe inatin duke fshehur atë që ndjejnë, por u mjafton një moment që të shpërthejnë dhe të shkatërrojnë gjithçka. Ata janë në gjendje të manipulojnë lehtësisht të tjerët, si rezultat i të cilave zënkat përfundojnë gjithmonë me atë të pafajshëm dhe pala tjetër fajtore.

Shigjetari

Shigjetarët autoritarë dhe me opinione, krijojnë shumë probleme në marrëdhëniet e tyre me mënyrën dominuese që veprojnë. Ata bëhen shumë xhelozë dhe posesiv, ndërsa në të njëjtën kohë e duan lirinë dhe pavarësinë e tyre. Ata nuk shquhen për durimin e tyre dhe kur zemërohen përdorin fjalë të ashpra, të cilat në shumicën e rasteve nuk i nënkuptojnë./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH