Aktualitet

3 orë në Prokurori, Bardhi: Autorët të vendosen para përgjegjësisë

Shkruar nga Liberale
3 orë në Prokurori, Bardhi: Autorët të vendosen para

Gazment Bardhi, sekretari i përgjithshëm i PD, qëndroi për rreth 3 orë këtë të premte në Prokurori për të dëshmuar në lidhje me ngjarjet e ndodhura më 8 janar në selinë e Partisë Demokratike.

Bardhi u shpreh se autorët e kësaj ngjarje janë tashmë të identifikuar dhe duhet të vihen sa më parë para përgjegjësisë.

Ka vijuar bashkëpunimi me prokurorinë që në momentet e para të ngjarjes. Unë jam përgjigjur dhe kam dhënë shpjegime për çdo çështje për atë që ka ndodhur në selinë e PD. Kam kërkuar dhe vijoj të kërkoj zbardhjen e plotë të çështjes dhe ndëshkimit të autorëve.

Autorët as nuk fshihen, as nuk skuqen dhe as nuk zverdhen. Berisha ka marrë autorësinë e një akti të dhunshëm ndaj selisë së PD. Bashkë me të, edhe një pjesë tjetër e individëve të përfshirë janë vetidentifikuar dhe unë pres nga prokuroria të vendosë para përgjegjësisë autorët.

Kam informuar prokurorinë e Tiranë se policia është njoftuar në orën 12:27 minuta. Ka pasur një komunikim të vijueshëm. Kam telefonuar më shumë se 7 herë zyrtarët më të lartë të policisë dhe ndërhyrja e tyre ka qenë rreth 40 minuta me vonesë”, tha Bardhi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH