Aktualitet

28-vjeçarja nga Elbasani me Covid-19 dërgohet më urgjencë në spital

Shkruar nga Liberale
28-vjeçarja nga Elbasani me Covid-19 dërgohet më urgjencë

Një rast i ri me koronavirus është konfirmuar mbrëmjen e së shtunës në Elbasan. Sipas Abc News, rasti është konfirmuar pas ekzaminimit me skaner pasi ju vonua kryerja e tamponit.

Bëhet fjalë për një 28-vjeçare e cila po dërgohet me urgjencë drejt Covid-2 në Tiranë.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot gjatë raportimit ditor se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar me Covid-19, 102 raste si dhe janë shënuar 4 humbje jete.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 67 raste në Tiranë, 5 në Shkodër, nga 4 raste në Krujë, Pukë, Pogradec, 3 raste në Mirditë. Nga 2 raste në Berat, Kavajë, Peqin, Elbasan. Nga 1 rast në Durrës, Has, Korçë, Lezhë, Lushnjë, Vlorë, Sarandë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH