Showbiz

24 vjeçarja kërkon nënën biologjike: Dua t’i them faleminderit që më solle në jetë!

Shkruar nga Liberale
24 vjeçarja kërkon nënën biologjike: Dua t’i them

E reja tani jeton në Genova me familjen e saj birësuese, por kërkon nënën e saj të vërtetë.

Ajo u pranua nga një familje birësuese disa javë pas lindjes së saj, në janar 1998.

Dhe tani pasi është rritur, Maria Elena Lombardo, 24 vjeçe nga Genoa, kërkon medoemos nënën e saj biologjike përmes një video në TikTok. “Dua ta falënderoj atë që më solli në këtë botë dhe kaq”, thotë e reja.

E lindur më 12 dhjetor 1997 në Imperia, duke iu kthyer nënës së tij të vërtetë, ajo shpreson se do ta gjente sërish atë “vajzën 15 vjeçare”, do të donte “ta takonte për të biseduar me të, por asgjë më shumë.”

Ajo thotë se zgjodhi TikTok sepse është rrjeti social më i popullarizuar mes të rinjve dhe sqaron se “mami dhe babi birësues më kanë dhënë gjithë dashurinë që një fëmijë mund të dëshirojë në jetë dhe nuk gjen fjalë t'i falënderoj sa duhet" por shton se duke u rritur, ndjen dëshirën për të gjetur atë grua që e solli në jetë, për të kuptuar diçka më shumë për veten. "Do të doja që në ditëlindjen time të mund të më drejtonit ndonjë mesazh - vazhdon Maria Elena në videon e saj, drejtuar të ëmës biologjike me shpresë se mund ta gjejë.  - “Do të doja të dija se çfarë mendonte ajo për nëntë muaj (kur ishte shtatzënë) me mua. Nëse fytyra ime, tiparet e mia, mund të jenë pasqyruar në fytyrat e dikujt tjetër, nëse ndaj një vëlla, një motër me dikë”.

"Dua të them faleminderit". Ajo ka mësuar se e ëma e solli në jetë kur ishte 25 vjeçe. Dilemat ndër vite e kanë shtyrë 24-vjeçaren të bëjë disa kërkime për origjinën e saj. Ajo gjurmoi një infermiere që e kujtonte foshnjë të porsalindur dhe gjithashtu një “vajze 15-vjeçare” që i kishte shkuar në spital fshehurazi nga familja, shtatzënë. Disa herë, - thotë Maria Elena në video, - asaj vogëlusheje i është propozuar të abortojë, por ajo gjithmonë ka refuzuar. “Kështu, - përfundon 24-vjeçarja, "nëse po e shikon këtë video tani, do të doja vetëm t'ju them faleminderit”, me shpresë se mund ta ndihmojnë të gjejë të ëmën.  /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH