Globi

20 vjeçarja vdes sapo provon me lugën e parë një ëmbëlsirë me qumësht në restorant

Shkruar nga Liberale
20 vjeçarja vdes sapo provon me lugën e parë një

Njëzet-vjeçarja Anna Bellisario, e cila vdiq pas një koma dhjetë ditore për shkak të shokut anafilaktik të shkaktuar nga gjurmët e qumështit ndaj të cilit ajo ishte alergjike, që përmbahej në një tiramisu të shitur si vegan, megjithatë ishte mësuar të hante ushqim me kontaminim me vezë, sipas shqyrtimit të hipotezës nga hetuesit.

Vezët ishin një produkt tjetër ndaj të cilit ajo ishte alergjike, por në një shkallë shumë më të vogël sesa alergjia ndaj qumështit që kishte pasur që kur ishte fëmijë. Sipas raportimeve të Ansa-s, kjo mbetet pista kryesore e hetimeve, pas dëgjimeve të dëshmitarëve (dje u dëgjua i dashuri).

Në fakt, gjatë asaj darke në një restorant fast-food, në Corso Garibaldi në Milano, e reja me të dashurin e saj hëngri edhe një sanduiç me majonezë të prodhimit vendas, në të cilin u gjetën gjurmë vezësh. Më pas, në fund të vaktit, porositi “tiramisun”, një ëmbëlsirë e prodhuar nga një kompani në Assago dhe e shitur si vegan. Pas lugës së parë menjëherë u sëmur, duke përfunduar në koma.

Nga seancat dëgjimore dhe elemente të tjera të mbledhura deri më tani, rezultoi se njëzet-vjeçarja ishte mësuar të hante ushqime me gjurmë vezësh, ndërsa vëmendjen më të madhe ia kushtonte produkteve të qumështit dhe gjithashtu kontaminimit me proteinat e qumështit në ushqimet që ajo hante. Autopsia dhe kontrollet e alergjisë do të duhet ende të sqarojnë incidencën e ushqimit të ngrënë në lidhje me vdekjen. Ndërkohë, hetuesit po identifikojnë laboratorin ku do të kryhen analizat sasiore për praninë e qumështit në ëmbëlsirë.

Dhe do të dërgojnë informacion garancie me shënime në regjistrin e të dyshuarve, në funksion të autopsisë së javës së ardhshme, në një spektër më të gjerë dhe jo vetëm për 4 personat tashmë nën hetim. Ata do të dëgjojnë edhe prindërit e vajzës.

Duket se para se të hante atë ëmbëlsirë, ajo u kërkoi edhe punonjësve ta siguronin se nuk përmbante vërtet qumësht dhe ishte vegan, siç tregohej në etiketë. Sikur të ishte një parandjenjë e keqe. Sepse, praktikisht pasi gëlltiti lugën e parë, ajo u ndje e sëmurë dhe përdorimi i një antihistamine kortizonike dhe një ilaçi tjetër bronkodilator që kishte me vete ishin të padobishëm. Këto janë pasazhet e historisë, të raportuara të mërkurën nga hetimet e para të prokurorëve milanezë.

Dëshmia e të dashurit të viktimës, i cili po darkonte me të atë mbrëmje tragjike, është vetëm një hap tjetër në hetim. Së shpejti hetuesit do të regjistrojnë persona të tjerë në regjistrin e të dyshuarve, në funksion të autopsisë së pacaktuar, si dhe drejtues dhe punonjës të kompanisë që prodhon ëmbëlsirën. Mes tyre edhe menaxherët e ushqimit dhe ndoshta njerëz të tjerë në lidhje me një majonezë që përmbante vezë - ndaj së cilës njëzet-vjeçarja ishte alergjike, por në një masë më të vogël, siç u përmend - të cilën e kishte ngrënë atë mbrëmje.

Hipoteza kryesore, megjithatë, është se vdekja i është shkaktuar nga prania e qumështit në tortë. Ëmbëlsirë që do të ishte kontaminuar sepse në fabrikë përpunoheshin edhe ushqime të tjera me qumësht. Megjithatë, asnjë nga këto nuk ishte treguar në etiketë nga prodhuesi. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH